Rodzaje worków

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów worków, przeznaczonych do innych ćwiczeń. Różnią się one przede wszystkim kształtem, rozmiarem oraz wagą. Jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Rozmiary worków

Rozmiary worków

Jaki rozmiar worka będzie odpowiedni?

Rodzaj ćwiczeń będzie miał wpływ na wybór rozmiaru worka. Do ćwiczenia ciosów zadawanych wyłącznie pięścią możesz wybrać worek o wielkości od 100cm do 150cm. Do ćwiczenia ciosów i kopnięć należy wybrać worek o wielkości powyżej 150cm, a nawet o rozmiarze 180cm. Standardową średnicą worka jest natomiast 45cm. Na rynku dostępne są również worki o mniejszej średnicy, ale mogą okazać się zbyt lekkie do treningu.

Jaka waga worka dla mojej masy ciała?

Nie ma jednej reguły mówiącej jaką wagę mamy wybrać. jest to zlaeżne od wielu czynników: siły, wzrostu, typu ćwiczeń i treningu.

Wagi worków

Wagi worków

Jaki rodzaj worka wybrać?

Trening z wykorzystaniem specjalnego worka to niezwykle skuteczny sposób nie tylko na zwiększenie siły i precyzji ciosów, ale również na poprawę kondycji. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup takiego przyrządu lub trenowanie z nim na siłowni. Musimy wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów worków treningowych – warto poznać te podstawowe.

Niezwykle popularnym rodzajem worka bokserskiego jest worek treningowy klasyczny. Jest to materiałowy pokrowiec, w którego środku umieszczono odpowiednie wypełnienie.  Ten rodzaj worka jest niezwykle uniwersalnym przyrządem do ćwiczeń sztuk walki. W zależności od długości, worek może być wykorzystywany do ćwiczenia wykopów wysokich i niskich.

Kolejnym rodzajem worka bokserskiego jest worek hakowy. Jest on stworzony przede wszystkim do ćwiczenia ciosów hakowych, podbródkowych. Tego rodzaju worek posiada średnicę większą u góry i mniejszą na dole. Jeśli chodzi o długość, to zwykle worki treningowe hakowe mierzą od 80 do 160 cm, z kolei waga mieści się w przedziale od 20 do 100 kg. Warto wiedzieć, że tego rodzaju worki są droższe niż worki klasyczne.

Obecnie popularny jest również worek stojący, którego nie trzeba przymocowywać, lecz wystarczy ustawić na podłodze. Jego cena jest nieco wyższa niż w przypadku najtańszych worków tradycyjnych.

Istnieją także worki do treningu MMA pozwalające na doskonalenie rzutów i technik parterowych w przeciwieństwie do klasycznych worków. Służą temu specjalistyczne profilowanie oraz kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>